0°C bezchmurnie

Tenis stołowy najlepiej ma się w Gim 1

Sport, Tenis stołowy najlepiej - zdjęcie, fotografia

Dziewczęta zdominowały turniej

Choć na co dzień uprawiają inne dyscypliny sportu tym razem jako pingpongistki dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy okazały się zdecydowanie najlepsze w zawodach Tenisa stołowego w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016'. W turnieju zorganizowanym 25 stycznia przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięły udział cztery drużyny dziewcząt ze świdnickich gimnazjów.

Zespoły grały mecze każdy z każdym do trzech wygranych spotkań, najpierw dwa single i debel i gdy to nie dawało zwycięstwa kolejne dwa mecze singlowe. Mecze rozgrywane były do trzech setów każdy do 11 punktów. Nie tracąc seta a czasami nawet punktu w secie cały turniej wygrały zawodniczki Gimnazjum nr 1: Wiktoria Gałązka i Julia Furmankiewicz. I to one powalczą dalej na szczeblu powiatowym 25 lutego w Strzegomiu.

W pozostałych meczach walka była bardziej wyrównana i trzeba było momentami rozgrywać dodatkowe single. Na koniec zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki zespołów: Wiktoria Gałązka /G 1/, Maja Urbanowicz /G 2/, Wioletta Malik /G 3/, Zuzanna Pawłowska /G 4/.

Końcowa klasyfikacja /z punktacją do współzawodnictwa/ przedstawia się następująco:

  1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
  2. Gimnazjum nr 2 – 4 pkt
  3. Gimnazjum nr 3 – 3 pkt
  4. Gimnazjum nr 4 – 2 pkt

Tenis stołowy najlepiej ma się w Gim 1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się