0°C bezchmurnie

Nadchodzi kolejna fala upałów

Zdrowie, Nadchodzi kolejna upałów - zdjęcie, fotografia

Kurtyny wodne wrócą do Rynku

 

Kolejne fale upałów nadciągają nad Polskę. Jak zapowiadają meteorolodzy z IMGW od 04. sierpnia w dzień na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna może wynieść od 30°C do 40°C, jedynie na wybrzeżu wschodnim i krańcach północno-wschodnich będzie nieco chłodniej - od 28°C do 30°C. Ogłoszony został 3 stopień zagrożenia dla województwa dolnośląskiego.

 

Przed nami prawdopodobnie najgorętszy okres tego lata i być może największy upał od wielu lat. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od 4 do 8 sierpnia na terenie Dolnego Śląska temperatury w ciągu dnia wzrosną nawet do poziomu 37 stopni Celsjusza.
W tak upalne dni szczególnie należy zadbać o dzieci i osoby starsze, które są najbardziej narażone na tak wysokie temperatury. Pamiętajmy o spożywaniu dużej ilości płynów (najlepiej wody mineralnej) oraz o noszeniu nakrycia głowy. Podczas takich upałów powinno się unikać alkoholu. Przyspiesza on odwodnienie i zaburza rytm serca, co może doprowadzić do tragicznych skutków. Ważne jest również systematyczne uzupełnianie wody w miskach naszych zwierzaków.

 

Na świdnickim Rynku po raz kolejny pojawią się kurtyny wodne ustawione przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą funkcjonować od wtorku 04 sierpnia aż do zakończenia prognozowanej fali upałów, w godzinach od 11 do 18.

Nadchodzi kolejna fala upałów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się