2°C lekkie zachmurzenie

Jego łupem padły altany

Na sygnale, łupem padły altany - zdjęcie, fotografia

Złodziej schwytany przez świdnickich policjantów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do pięciu altan na terenie ogrodów działkowych. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostawał się do wnętrz takich pomieszczeń skąd kradł cenne rzeczy. Łupem złodzieja padały głównie narzędzia i elektronarzędzia. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze świdnickiej komendy pracowali od pewnego czasu nad sprawami włamań do altan ogrodowych na terenie kilku Rodzinnych Ogrodów Działkowych w mieście. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili mężczyznę podejrzewanego o szereg włamań do takich pomieszczeń. Sprawca dostawał się do wnętrza altan po wyłamaniu zamków w drzwiach lub wybiciu szyb w oknach. Kradł głównie narzędzia i elektronarzędzia ogrodowe oraz inne cenne przedmioty.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 47-latek został już przesłuchany. Funkcjonariusze przedstawili mu 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Za kradzieże z włamaniem może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jego łupem padły altany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się