0°C bezchmurnie

Jedynka bezkonkurencyjna w siatkówce

Sport, Jedynka bezkonkurencyjna siatkówce - zdjęcie, fotografia

Rywalizacja podstawówek

Młode siatkarki z SP 1 w Świdnicy doskonale wykorzystały atut własnego boiska wygrywając zawody Mini siatkówki Czwórek dziewcząt klas szóstych. Do turnieju zorganizowanego 19 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1 przystąpiło sześć reprezentacji świdnickich podstawówek. Po rozlosowaniu zespoły najpierw grały mecze eliminacyjne w dwóch grupach.

Następnie po dwie najlepsze drużyny rywalizowały w ścisłych finałach. Spotkania kończyły się zwycięstwem w dwóch setach gdzie zasadą jest, że w pierwszym secie gra pierwsza czwórka, w drugim kolejna. Dziewczęta z jedynki przeszły przez eliminacje nie tracąc seta. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce zawodniczki SP 6 urwały im jednego seta i o zwycięstwie zadecydował tie-break.

Na zakończenie zawodów zwycięskim zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki swoich drużyn: Natalia Czub /SP 1/, Oliwia Stawicka /SP 4/, Wiktoria Bromm /SP 6/, Natalia Cichosz /SP 8/, Wiktoria Hoyer /SP 105/, Weronika Dudowicz /NSP Bliżej Dziecka/. Zwycięski zespół dziewcząt z SP 1 powalczy dalej w półfinale strefy wałbrzyskiej 2 marca.

Końcowa klasyfikacja /z punktacją do współzawodnictwa/:

  1. SP 1 – 10 pkt
  2. SP 6 – 8 pkt
  3. SP 105 – 7 pkt
  4. SP 8 – 6 pkt
  5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
  6. SP 4 – 4 pkt

Jedynka bezkonkurencyjna w siatkówce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się