0°C bezchmurnie

Glen Hansard we Wrocławiu!

Kiedy: 2016-02-29 , godzina: 20:00 | Gdzie: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Wydarzenia, Hansard Wrocławiu! - zdjęcie, fotografia

Laureat Oscara zagra w Starym Klasztorze

Glen Hansard rozpocznie trasę koncertową po Polsce 29 lutego we wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds. Muzyk przyjedzie do naszego kraju promowaćswoją najnowszą płytę „Didn't He Ramble", która ukazała się we wrześniu 2015 roku. 

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie „Once”, za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Marketą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film okazał się momentem przełomowym w życiu artysty i zapewnił mu popularność poza ojczyzną. Po sukcesie „Once” i towarzyszącego produkcji soundtracku Hansard i Irglova stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte z entuzjazmem przez środowisko muzycznego i fanów.

Album „Didn't He Ramble" ukazał się 18 września nakładem wytwórni Anti-Records. Po sukcesie pierwszego wydawnictwa „Rhythm and Repose" z 2012 roku fani na całym świecie czekali na nowy materiał. „Didn't He Ramble" to efekt dwóch lat nagrań w studiach w Chicago, Nowym Jorku i Francji. Produkcję wspomogli m.in. Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem oraz dobry znajomy HansardaDavid Odlum, z którym Glen grał w The Frames. Na płycie wybrzmiewają echa północnego Dublina i  old schoolowego gospel-soulu, ale nie brakuje też prostych i pięknych melodii, za które fani pokochaliHansarda. Pojawiają się też goście – na płycie usłyszeć można m.in. Johna Sheahana z The Dubliners i Sama Beama z Iron and Wine.

29.02.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

City Sounds:Glen Hansard

bilety: 99 zł – pierwsze 200 szt. (wyłącznie rezerwacje pod adresem [email protected]), 110 zł – pozostałe,  oraz miejsca siedzące (balkon) – 130 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsceoraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl

Rezerwacje: [email protected]    

 

Glen Hansard we Wrocławiu! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się