4°C lekka mżawka

Festiwal Okiem Młodych

Kiedy: 2016-09-12 , godzina: 09:00 | Gdzie: Świdnicki Ośrodek Kultury

Film, Festiwal Okiem Młodych - zdjęcie, fotografia

9 edycja imprezy młodych filmowców

9 Okiem Młodych – Przyszłość jest dziś – kino dokumentalne namiętnie eksploruje nowe sposoby opowiadania, do mockumentu czy dokumentu animowanego, dołączają formy crossmedialne i transmedialne, dokumenty sieciowe, dokumenty interaktywne oraz VR.
Staramy się być tak różnorodni, jak urozmaicone bywa współczesne kino dokumentalne. Nowością w tym roku będzie okazja do eksplorowania dokumentalnej rzeczywistości wirtualnej za sprawą Przeglądu Czasoprzestrzenie.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy to arena prezentacji najważniejszych nowych dokumentów z całego świata. Podczas imprezy swoją przestrzeń otrzymują młodzi filmowcy w Konkursie Głównym, a nieprofesjonalni autorzy krótkometrażowych dokumentów w Konkursie Młodzieżowym. Nasza impreza rokrocznie staje się okazją do interakcji i integracji lokalnej społeczności z ekspertami ze świata filmu oraz młodymi adeptami sztuki filmowej, dlatego Okiem Młodych to także spotkania z twórcami, debaty, warsztaty, pokazy dla seniorów oraz edukacyjne projekcje dla młodzieży.

Przyszłość jest dziś – społecznie, technologicznie, filmowo.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu wstęp jest wolny.

Na Festiwal zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa

Festiwal Okiem Młodych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się