4°C lekkie opady drobnego deszczu

Bezbłędni siatkarze z SP8

Sport, Bezbłędni siatkarze - zdjęcie, fotografia

Absolutna dominacja młodzików

W czterech meczach nie stracili ani jednego seta. Młodzi siatkarze z SP 8 w Świdnicy bez problemów wygrali zawody Mini siatkówki chłopców Czwórek klas szóstych rozegranych 20 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1. Wiele spotkań turnieju, do którego stawiło się sześć zespołów świdnickich podstawówek kończyło się po wyrównanym boju dopiero w tie-breakach.

Mecze najpierw grane w dwóch grupach eliminacyjnych toczyły się do dwóch wygranych setów, gdzie w pierwszym grała czwórka uczniów i jeden rezerwowy, w kolejnym druga czwórka z rezerwowym zawodnikiem. Do grupy finałowej następnie trafiły po dwie najlepsze zespoły, które z zaliczeniem meczu z eliminacji walczyły z pozostałymi drużynami. Ostatecznie ostatnie spotkania decydowały o miejscach na podium.

W meczu o trzecie miejsce chłopcy z SP 4 pokonali zawodników SP 1, a w ścisłym finale drużyna SP 8 wygrała z SP 6 i zawodnicy ósemki dalej powalczą w półfinale strefy wałbrzyskiej 2 marca. Na zakończenie zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy drużyn: Juliusz Ćwirko /SP 1/, Dorian Dziaczyński /SP 4/, Bartosz Doliński /SP 6/, Szymon Silko /SP 8/, Kacper Kaczmarek /SP 315/, Mateusz Kamieniecki /NSP Caritas/.

Klasyfikacja końcowa /z punktacją do współzawodnictwa/:

  1. SP 8 – 10 pkt
  2. SP 6 – 8 pkt
  3. SP 4 – 7 pkt
  4. SP 1 – 6 pkt
  5. SP 315 – 5 pkt
  6. NSP ‘Caritas’ – 4 pkt

Bezbłędni siatkarze z SP8 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się